45 مدل عکس از جدیدترین جزیره کابینت ام دی اف 2023 | تصویر کابینت MDF


همانطور که می‌دانید کابینت ام دی اف در آشپزخانه نقش اصلی را در جذابیت هر چه تمام‌تر دکوراسیون منزل شما دارد. در این مقاله راجع به انواع کابینت ام دی اف در آشپزخانه و بهترین نوع آن که مربوط به جزیره ام دی اف است صحبت خواهیم کرد. دقت داشته باشید که با توجه به هزینه و متراژ آشپزخانه می‌توانید کابینت آشپزخانه را انتخاب کنید. اگر شما بخواهید آشپزخانه جدیدی را در خانه خود بسازید یا اینکه در حال تغییر دکوراسیون آشپزخانه قدیمی خود هستید، انتخاب کابینت مناسب، مهمترین نقش در طراحی دکوراسیون منزل‌تان را خواهد داشت.

اگر به دنبال انتخاب بهترین جزیره کابینت ام دی اف هستید توصیه می‌شود تا ادامه مطالب را از دست ندهید و جدیدترین عکس جزیره کابینت ام دی اف را مشاهده فرمایید.

کابینت ام دی اف چیست؟

به طور کلی ام دی اف از ضایعات چوب طبیعی تشکیل می‌شود که طی فرآیند‌هایی تبدیل به تخته فیبری فشرده شده می‌شود و در نهایت روکش آن انجام می‌شود. به طور کلی این الیاف با استفاده از چسب یا رزین، متراکم و فشرده می‌شود و در نهایت نیز توسط حرارت خشک می‌شود و به قطعات مناسب برش می‌خورد. شاید با این تعریف شما تفاوت بین ام دی اف و نئوپان را ندانید.

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

جهت استعلام قیمت روز کابینت آشپزخانه تماس بگیرید

برای اینکه پاسخ این سؤال برای شما روشن شود بهتر است بدانید که الیاف نئوپان از تکه چوب‌های بزرگتری تشکیل شده است، اما ام دی اف دارای الیاف ریزتری است و به همین دلیل نسبت به نئوپان از مقاومت بالاتری برخوردار است. اگر شما نیز به دنبال انتخاب بهترین کابینت ام دی اف و جدیدترین نوع آن هستید بهتر است بدانید که کابینت‌های جدید نیز از متریال ام دی اف ساخته می‌شوند و تنها بر اساس جنس روکش، نامگذاری آن‌ها تغییر می‌کند.

به طورمثال: کابینت‌های ممبران، هایگلاس، لمینت و … همگی از انواع کابینت‌های‌ ام دی اف هستند که تنها روکش آن‌ها متفاوت است. همچنین جزیره کابینت ام دی اف نیز یکی از جدیدترین طراحی‌های مورد استفاده در آشپزخانه است.

جزیره کابینت‌ام دی اف
جزیره کابینت‌ام دی اف مشکی

کابینت ام دی اف سفید پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین مدل در بین انواع کابینت آشپزخانه کوچک است. رنگ سفید درخشان، پرنوروآرامش‌دهنده بوده و حس پاکی و تمیزی را به خوبی به بیننده القا می‌کند. کابینت سفید ام دی اف فضاهای کوچک را بسیار پرنورتر و بزرگتر نشان داده و این ویژگی بسیار مهم این کابینت را بهترین گزینه برای آشپزخانه‌های کوچک و مدرن امروزی کرده است. منبع

طراحی کابینت ام دی اف در سال 2023

همانطور که می‌دانید، کابینت ام دی اف به دلیل برش‌کاری بسیار خوبی که دارد به طراحان اجازه می‌دهد تا بتوانند بهترین طرح‌ها را به اجرا درآورند. از این رو این کابینت در آشپزخانه‌هایی با متراژ کوچک و بزرگ قابل اجرا است. یکی از موارد بسیار مهم در طراحی آشپزخانه و کابینت‌ ام دی اف مدل جزیره‌ای است که در آن به کانون خانواده توجه شده است. بیشتر طراحان در سال‌های گذشته بر این نکته تأکید داشته‌اند که فضایی را برای جمع شدن خانواده در آشپزخانه به وجود آورند.

به صورت کلی کابینت جزیره یا کانتر عصرانه‌خوری یکی از مواردی است که در مدل‌های مختلف کابینت‌های آشپزخانه به چشم می‌خورد. کابینت ام دی اف با جزیره یکی از مواردی است که در سال ۲۰۲۳ بسیار اجرا می‌شود و می‌تواند علاوه بر جذابیت بالایی که به دکوراسیون آشپزخانه می‌دهد، موجب می‌شود تا بخشی از فضا برای جمع شدن خانواده در آشپزخانه اختصاص یابد.

جزیره کابینت ام دی اف

جزیره کابینت ام دی اف
جزیره کابینت ام دی اف با صفحه سنگ
کابینت جزیره ای
کابینت مدرن جزیره دار
جزیره کابینت ام دی اف
جزیره کابینت ام دی اف دو رنگ
جزیره کابینت
جزیره کابینت ام دی اف مدرن
کابینت جزیره دار
کابینت جزیره دار
کابینت جزیره دار
کابینت جزیره دار سفید
جزیره کابینت آشپزخانه
کابینت جزیره دار با صفحه سنگ مرمر
عکس جزیره کابینت ام دی اف
جزیره کابینت ام دی اف مدرن
کابینت جزیره دار
کابینت ام دی اف طوسی رنگ جزیره دار
کابینت جزیره دار
کابینت جزیره دار ام دی اف یا صفحه سفید
کابینت ام دی اف جزیره دار
کابینت ام دی اف دو رنگ جزیره دار
جزیره کابینت ام دی اف
جزیره منحنی کابینت ام دی اف
کابینت آشپزخانه جزیره دار
جزیره کابینت ام دی اف
جزیره کابینت ام دی اف
کابینت آشپزخانه با جزیره
کابینت جزیره دار
جزیره کابینت آشپزخانه طرح چوب
آشپزخانه مدرن جزیره دار
آشپزخانه مدرن جزیره دار مشکی رنگ
جزیره کابیت ام دی اف
جزیره کابیت ام دی اف دو رنگ
جزیره کابیت ام دی اف
سینک جزیره کابیت ام دی اف
کابینت جزیره دار
جزیره کابیت ام دی اف سینک دار
جزیره کابیت ام دی اف
جزیره کابیت ام دی اف دو رنگ
کابینت آشپرخانه جزیره دار
جزیره کابیت ام دی اف ویترین دار
جزیره کابیت ام دی اف مدرن
جزیره کابیت ام دی اف مدرن
کابینت جزیره ای
جزیره کابیت ام دی اف مدرن دو رنگ
کابینت جزیره دار مدرن
کابینت جزیره دار مدرن
کابینت MDF جزیره دار مدرن
کابینت MDF جزیره دار مدرن دو رنگ
جزیره کابینت آشپزخانه
جزیره سفید کابینت آشپزخانه
جزیره کابینت mdf
جزیره کابینت mdf سفید طوسی
کابینت جزیره دار MDF
کابینت جزیره دار MDF سفید
کابینت جزیره دار مدرن
کابینت جزیره دار مدرن
عکس جزیره کابینت‌ام دی اف
جزیره کابینت‌ام دی اف مشکی
عکس جزیره کابینت‌ام دی اف
جزیره مدرن کابینت‌ام دی اف
عکس جزیره کابینت‌ام دی اف
جزیره کابینت‌ام دی اف سبز رنگ

طراحی کابینت ام دی اف برای آشپزخانه‌های کوچک

دقت کنید که به صورت کلی طراحی کابینت ام دی اف برای آشپزخانه‌های کوچک محدودیت دارد و نمی‌توان هر مدل و رنگی را برای آن سفارش داد. به طور کلی نکاتی وجود دارد که در طراحی کابینت ام دی اف برای آشپزخانه‌های کوچک می‌تواند مفید و کاربردی باشد و به زیبایی آشپزخانه شما کمک زیادی کند که شامل موارد زیر است.

دقت کنید که انتخاب رنگ‌های تیره برای آشپزخانه‌های کوچک موجب می‌شود تا متراژ آشپزخانه شما کوچک‌تر دیده شود. رنگ متناسب با فضای آشپزخانه با متراژ کوچک، معمولاً رنگ روشن است.

همچنین شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که استفاده از کابینت MDF براق بهتر است یا مات و آیا استفاده از کابینت ام دی اف براق در فضای کوچک مناسب است یا خیر؟ برای پاسخ به این سؤال می‌توان گفت که به صورت کلی استفاده از کابینت ام دی اف با جزیره در نوع براق می‌تواند آشپزخانه شما را بزرگتر نشان دهد و این یک مزیت بسیار مناسب برای آشپزخانه‌های کوچک است که موجب زیبا شدن هرچه بیشتر در فضای شما می‌شود.

کابینت‌ام دی اف
کابینت‌ام دی اف طوسی رنگ

سؤال بعدی که ممکن است همواره از خود بپرسید این است که آیا آشپزخانه شما نورگیر طبیعی دارد یا خیر؟ اگر فضای آشپزخانه شما نورگیر نیست، بهتر است در طراحی کابینت این مورد را در نظر بگیرید که سیستم نورپردازی هوشمندانه‌ای را بتوانید طراحی کنید تا فضا دلبازتر به نظر برسد یا اگر به این شکل نیست حتماً رنگ کابینت‌های خود را روشن انتخاب کنید.

همچنین آشپزخانه‌هایی با کابینت بدون دستگیره نیز می‌تواند علاوه بر مدرن نشان دادن آشپزخانه شما موجب شود تا آشپزخانه بزرگ‌تر از حد معمول دیده شود. به طور کلی در طراحی آشپزخانه مدرن، از کابینت‌های دستگیره مخفی یا حتی بدون دستگیره که با استفاده از آهن‌ربا باز و بسته می‌شوند، استفاده می‌شود.

طراحی کابینت ام دی اف ساده

همواره سادگی می‌تواند به جذابیت آشپزخانه شما کمک زیادی کند و یک مزیت بزرگ برای افرادی است که تمایل به استفاده از فضا‌های خلوت در آشپزخانه دارند. استفاده از کابینت ام دی اف جزیره ساده می‌تواند برای هر آشپزخانه مناسب باشد و هر نوع چیدمان را می‌توان به آن اضافه کرد.

استفاده از کابینت‌های بدون دستگیره مگنتی به عنوان طرح‌های مینیمال شناخته می‌شود و به سادگی هر چه بیشتر فضای آشپزخانه کمک می‌کند. دقت کنید که یکی از جدیدترین طراحی‌های کابینت ام دی اف در سال ۲۰۲۳ استفاده از این دستگیره‌ها است.

طراحی کابینت‌ام دی اف ساده
طراحی کابینت‌ام دی اف ساده

طراحی کابینت ام دی اف دو طرفه

در طراحی اپن ام دی اف دو طرفه این نکته را در نظر داشته باشید که از فضای بیرونی کابینت‌ها می‌توانید برای دکور قرار دادن وسایل مورد نیازتان استفاده کنید. کابینت‌های دو طرفه ام دی اف به صورت کلی این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا فضای بیشتری برای نگهداری وسایل آشپزخانه داشته باشید. اگر شما نیز وسایل زیادی را در آشپزخانه دارید و قصد دارید تا آن‌ها را به شکل زیبا به نمایش بگذارید، استفاده از کابینت‌های دوطرفه به شما توصیه می‌شود. کابینت‌های آشپزخانه دو طرفه معمولاً از نوع کابینت‌های نئو کلاسیک، کلاسیک یا پولیشی هستند که معمولاً تزئینات و طراحی‌های هنرمندانه زیادی روی آن‌ها انجام می‌شود که موجب زیباتر نشان داده شدن آشپزخانه شما می‌شود.

طراحی کابینت ام دی اف منحنی

امروزه طراحی کابینت ام دی اف منحنی زیاد مورد توجه قرار گرفته است. طراحی، این مدل کابینت ام دی اف به صورت منحنی شکل است و برای پیشخوان غذاخوری در آشپزخانه استفاده می‌شود که در واقع فضا‌های نامناسب آشپزخانه را پوشش می‌دهد. در ساخت کابینت ام دی اف منحنی معمولاً ورق ام دی اف به شکل هلالی و با استفاده از قالب آماده ساخته می‌شود که در نهایت با روکش پوشانده می‌شود که این پوشش می‌تواند از جنس PVC باشد. انواع مدل‌های کابینت ام دی اف منحنی در سال ۲۰۲۳ مورد استفاده قرار می‌گیرند که با توجه به سلیقه شما در طراحی می‌تواند جذابیت منحصر به خود را داشته باشد.

کابینت‌ام دی اف منحنی
کابینت‌ام دی اف منحنی سفید رنگ

طراحی کابینت ام دی اف با جزیره

به جرات می‌توان گفت محبوب‌ترین کانتر آشپزخانه، جزیره است که خیلی از افراد به طراحی آن در آشپزخانه اهمیت می‌دهند، با قرار دادن جزیره در آشپزخانه می‌توانید به راحتی فضای آشپزخانه را بسیار کاربردی کنید، زیرا جزیره می‌تواند بستر مناسبی برای قرارگیری گاز، سینک ظرفشویی و فر باشد که قرارگیری هر کدام از این‌ها بر روی جزیره، می‌تواند موجب زیبایی هرچه بیشتر کابینت آشپزخانه شما باشد.

اگر به دنبال این هستید تا فضایی برای صرف صبحانه، عصرانه و جمع شدن خانواده را فراهم نمایید، استفاده از یک تعبیه با پیشخوان غیر مسطح می‌تواند مناسب باشد. همچنین از آن‌جایی که متریال ام دی اف قابلیت انعطاف بالایی دارد، می‌توان به راحتی مدل کابینت ام دی اف طرح جزیره را در آشپزخانه‌ها پیاده‌سازی کرد. جزیره منحنی یا هلالی شکل جذاب‌ترین آن‌ها است.

طراحی کابینت‌ام دی اف با جزیره
کابینت‌ام دی اف با جزیره

شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که ارتفاع جزیره آشپزخانه باید چقدر باشد؟ برای پاسخ به این سؤال می‌توان گفت که ارتفاع جزیره آشپزخانه به صورت استاندارد بین ۹۰ سانتی‌متر تا یک متر است. این بدان معناست که ارتفاع جزیره معمولاً هم اندازه با کابینت‌ها یا حتی کمی بلندتر از آن‌ها است. البته دقت داشته باشید که اگر قصد دارید تا بخشی از جزیره آشپزخانه را برای سینک و گاز و بخشی دیگر را نیز برای سرو غذا در نظر بگیرید، ارتفاع آن بخشی را که برای قرار دادن صندلی در نظر گرفته‌اید بلندتر و متناسب با صندلی‌های آشپزخانه طراحی کنید.

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

جهت استعلام قیمت روز کابینت آشپزخانه تماس بگیرید


بصورت کلی اگر از جزیره برای سرو غذا استفاده می‌کنید، ارتفاع آن را می‌توانید بلندتر در نظر بگیرید و اگر از جزیره برای قرار دادن سینک ظرفشویی و گاز استفاده می‌کنید، حتماً حالت استاندارد را در نظر بگیرید. این اختلاف سطح جزئی بین جزیره و کابینت‌ها موجب زیبایی و متفاوت شدن هرچه بیشتر آشپزخانه شما خواهد شد.

طراحی کابینت‌ام دی اف با جزیره
طراحی کابینت‌ام دی اف با جزیره با صفحه سنگ

در آشپزخانه‌هایی که در آن‌ها از جزیره استفاده شده است، شما به تمامی بخش‌های خانه دسترسی دارید که این دسترسی بیشتر می‌تواند از بیرون موجب نامرتب دیده شدن آشپزخانه نیز شود. از این رو باید همواره حواستان را جمع کنید تا فضای آشپزخانه مرتب به نظر برسد. همچنین آشپزخانه‌هایی که مدل اپن جزیره ال شکل در آن‌ها پیاده‌سازی شده است به آشپزخانه‌های مدرن و لاکچری نیز معروف هستند، زیرا این طراحی تنها برای آشپزخانه‌هایی با متراژ بالا پیشنهاد می‌شود. جزیره‌های ال شکل از یک سمت میز ناهار خوری و از سمت دیگر اجاق گاز و ظرفشویی در آن‌ها قرار می‌گیرد. اگر آشپزخانه‌ای با متراژ بزرگ دارید، بهتر است تا کابینت جزیره‌ای مدرن ال شکل را امتحان کنید.

کابینت جزیره‌ای مدرن
کابینت جزیره‌ای مدرن

استفاده از کابینت جزیره آماده

از آنجایی که استفاده از کابینت جزیره‌ای بسیار روی کار آمده است، می‌توانید از مدل‌های پیش ساخته نیز استفاده نمایید که قیمت پایین‌تری نیز به نسبت مدل‌های سفارشی دارند. البته توجه کنید که معمولاً جزیره‌های، پیش ساخته محدودیت‌هایی در سایز و اندازه دارند که باید در طراحی آن‌ها این نکته را مورد توجه قرار دهید. همچنین کابینت‌های ام دی اف جزیره آماده، به راحتی نصب می‌شوند که یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آن است. همچنین نیازی نیست تا مدت زیادی را برای طراحی و ساخت این مدل کابینت‌ها صرف نمایید و با یک تحقیق ساده و مشاوره درباره خرید، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

انتخاب بهترین جنس کابینت جزیره‌ای ام دی اف

همانطور که بیان شد، بهترین مدل جزیره کابینت ام دی اف می‌تواند با توجه به متریال مورد استفاده در، ام دی اف آن متفاوت باشد. از این رو سعی شده است تا بهترین متریال مورد استفاده در کابینت ام دی اف مدل جزیره‌ای بیان شود.

جزیره کابینت ام دی اف لمینت

یکی از متداول‌ترین روکش‌هایی که بر روی تخته فیبر ام دی اف خام مورد استفاده قرار می‌گیرد، متریال لمینت است. به طورکلی اگر در بازار چوب نیز به دنبال ورق mdf باشید، منظور، ام دی اف خام با روکش لمینت است. پس این مورد را حتماً در نظر داشته باشید. این جنس کابینت از نظر کیفیت بسیار مقاوم و همچنین مدل‌ها و تنوع رنگ بالایی نیز دارد.

با استفاده از ورق ام دی اف از جنس لمینت، انواع لوازم آشپزخانه، سرویس خواب، مبلمان، میز تلویزیون و کمد دیواری ساخته می‌شوند و از آنجایی که بر روی جزیره آشپزخانه ممکن است سینک ظرفشویی یا گاز قرار گیرد، شما می‌توانید از کابینت ام دی اف لمینت استفاده کنید زیرا دارای مقاومت بالایی است.

جزیره کابینت‌ام دی اف لمینت
جزیره کابینت‌ام دی اف لمینت مشکی

البته یکی از دلایلی که موجب می‌شود تا این نوع ام دی اف در آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرد، برش خوری آسان آن است که قابلیت این را دارد تا در انواع طرح‌ها و مدل‌های مختلف ساخته شود و شما می‌توانید با استفاده از کابینت ام دی اف لمینت هم آشپزخانه کلاسیک و هم مدرن را تجربه نمایید. دقت داشته باشید که این نوع روکش در برابر خط و خش و حتی از نظر دمایی مقاومت بالایی دارد. البته تنها عیب آن، این است که در مقابل رطوبت ضعیف است که بهتر است همواره این نکته را در نظر داشته باشید.

جزیره کابینت ام دی اف هایگلاس

اگر به دنبال طرح جزیره کابینت ام دی اف در آشپزخانه‌های مدرن باشید، استفاده از ام دی اف هایگلاس توصیه می‌شود. در واقع این نوع کابینت‌ها بسیار شفاف و درخشنده هستند که بازتاب نور بالایی نیز دارد. این ویژگی موجب می‌شود تا شما به راحتی بتوانید از این متریال در آشپزخانه‌های کوچک و نقلی استفاده نمایید که جلوه شیک و زیبایی را نیز در آشپزخانه شما به وجود می‌آورد. در واقع روکش مورد استفاده در این نوع کابینت پلی‌گلاس است که نسبت به کابینت لمینت معمولاً قیمت بالاتری نیز دارد، اما زیبایی بسیار زیادی را به خانه شما می‌بخشد.

پس اگر به دنبال مدل کابینت ام دی اف طرح جزیره در آشپزخانه مدرن هستید، کابینت ام دی اف با متریال هایگلاس را فراموش نکنید.

جزیره کابینت‌ام دی اف هایگلاس
جزیره کابینت‌ام دی اف هایگلاس

جزیره کابینت ام دی اف ملامینه

اگر به دنبال کابینت ام دی اف در جزیره آشپزخانه خود هستید که قیمت مناسبی نیز داشته باشد، استفاده از کابینت ام دی اف ملامینه به شما توصیه می‌شود. البته توجه داشته باشید که ملامینه یکی از روکش‌هایی است که هم بر روی ام دی اف خام و هم بر روی نئوپان کشیده می‌شود و به طور کلی کیفیت پایین‌تری نسبت به ام دی اف لمینت دارد.

دقت کنید که مغزی کابینت ام دی اف ملامینه می‌تواند از ام دی اف خام یا نئوپان تشکیل شده باشد و قبل از سفارش حتماً این مورد را در نظر داشته باشید که از ام دی اف بودن مغذی این نوع کابینت مطلع شوید، زیرا اگر مغذی کابینت از ام دی اف نباشد و بجای آن از نئوپان ساخته شده باشد، کیفیت بسیار پایینی دارد که به هیچ عنوان برای استفاده در آشپزخانه جزیره توصیه نمی‌شود. همچنین این کابینت از نظر زیبایی، طرح‌ها و مدل‌های مختلفی نیز دارد که برای تمامی صنایع مناسب است.

جزیره کابینت‌ام دی اف ملامینه
جزیره کابینت‌ام دی اف ملامینه

 جزیره کابینت ام دی اف طرح چوب

اگر به دنبال کابینت چوبی برای آشپزخانه خود هستید و قصد دارید تا هزینه زیادی را برای آن صرف نکنید، اما کیفیت بالایی را تجربه کنید، کابینت ام دی اف طرح چوب گزینه مناسبی برای شما است. کابینت ام دی اف طرح چوب به مدل‌هایی گفته می‌شود که طرح‌های طبیعی چوب را برای شما تداعی می‌کند.

در کابینت ام دی اف، طرح‌های چوب در مدل‌های مختلف به عنوان روکش بر روی ام دی اف خام کشیده می‌شوند و به جرات می‌توان گفت که اگر به دنبال محبوب‌ترین طرح‌های کابینت ام دی اف و زیباترین آن‌ها هستید مدل طرح چوب می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

جزیره کابینت‌ام دی اف طرح چوب
جزیره کابینت‌ام دی اف طرح چوب

کابینت ام دی اف طرح چوب قهوه‌ای سوخته، قهوه‌ای روشن، بلوطی، کرم، خاکستری، سفید و گردویی از پرطرفدارترین این نوع کابینت‌ها هستند. پس اگر به دنبال جدیدترین کابینت ام دی اف با جزیره هستید این مدل را انتخاب نمایید. همچنین بهتر است بدانید که کابینت ام دی اف طرح چوب در رنگ‌های مختلفی موجود است که شما می‌توانید با توجه به سلیقه و رنگ دلخواه آن‌ها را سفارش دهید.

نکته بسیار مهم در ارتباط با انتخاب کابینت ام دی اف طرح چوب و جزیره در آشپزخانه این است که کابینت‌ها در دو نوع ساده و طرح برجسته در بازار موجود هستند که نوع برجسته از نظر مقاومت و کیفیت نسبت به مدل ساده بسیار بهتر است.

جزیره کابینت ام دی اف ممبران

یکی از بهترین متریال مورد استفاده در کابینت ام دی اف استفاده از وکیوم است که به آن کابینت ام دی اف ممبران گفته می‌شود. این طراحی می‌تواند در مدل اپن جزیره ام دی اف و موارد دیگر نیز مورد استفاده قرار بگیرد که بسیار نیز محبوب است. در ارتباط با پروسه تولید کابینت ام دی اف وکیوم ممبران می‌توان گفت که از ابتدا ام دی اف خام با استفاده از دستگاه CNC طراحی می‌شود که نوعی از ماشین آلات بسیار پیشرفته و مدرن محسوب می‌شود.

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

جهت استعلام قیمت روز کابینت آشپزخانه تماس بگیرید


این دستگاه انواع طرح‌ها و مدل‌های منبت و حکاکی را به راحتی بر روی چوب، ‌ام دی اف و آهن انجام می‌دهند. پس از آن نیز روکش پی وی سی بر روی آن کشیده می‌شود که به کابینت ممبران نیز معروف است. این وکیوم شدن باعث می‌شود تا کابینت شما نسبت به آب مقاوم باشد که باید در ارتباط با استفاده از آن در آشپزخانه این نکته را در نظر داشته باشید.

البته بهتر است بدانید که این روکش باید به صورت یکسره و بدون کوچکترین درز و شکافی بر روی MDF خام کشیده می‌شود و اگر مجری سازنده کابینت حر‌فه‌ای نباشد و این کار به شکل صحیح انجام نشود، ممکن است درز‌هایی بر روی آن به وجود آید که با برخورد آب به مرور زمان کابینت شما تغییر شکل داده و به اصطلاح باد می‌کند.

جزیره کابینت‌ام دی اف ممبران
جزیره کابینت‌ام دی اف ممبران سفید طلایی

همچنین بهتر است بدانید که انواع مدل‌های کابینت کلاسیک، نئوکلاسیک، مدرن، مدل جزیره اپن و … را می‌توان با استفاده از کابینت ممبران طراحی کرد و ساخت. تنها کافی است تا شما انتخاب خود را نهایی کنید.

جزیره کابینت‌ام دی اف PVC

به صورت کلی PVC نوعی ماده پلاستیکی است که از آن به عنوان ضد رطوبت استفاده می‌شود. اگر شما به دنبال این هستید که قسمت‌هایی از آشپزخانه مثل رو کابینتی، دیوار و کفپوش را از کابینتی استفاده کنید که در مقابل رطوبت مقاوم است، می‌توانید کابینت ام دی اف پی وی سی را خریداری نمایید.

بین کابینت ام دی اف پی وی سی و کابینت ام دی اف ساده تفاوت‌هایی وجود دارد. در مدل PVC، تمام متریال از نوعی ماده پلاستیکی فشرده استفاده شده است، اما در کابینت‌ ام دی اف تنها روکشی بر روی مغزی ام دی اف خام کشیده شده است که برای صفحه رو کابینتی آشپزخانه‌هایی که در مناطق مرطوب وجود دارند، استفاده می‌شود.

در ادامه عکس کابینت ام دی اف طرح جزیره آورده شده است که برای رو کابینتی در آن‌ها از روکش PVC استفاده شده است.

جزیره کابینت‌ام دی اف PVC
جزیره کابینت‌ام دی اف PVC

نتیجه‌گیری

کابینت ام دی اف در آشپزخانه نقش اصلی را در جذابیت هر چه تمام‌تر دکوراسیون منزل شما دارد. بهتر است بدانید که کابینت‌های جدید از متریال ام دی اف ساخته می‌شوند و تنها بر اساس جنس روکش نامگذاری آن‌ها تغییر می‌کند. یکی از بهترین متریال مورد استفاده در کابینت ام دی اف استفاده از وکیوم است که به آن کابینت ام دی اف ممبران گفته می‌شود.

کابینت ام دی اف با جزیره یکی از مواردی است که در سال ۲۰۲۳ بسیار زیاد اجرا می‌شود و می‌تواند علاوه بر جذابیت بالایی که به دکوراسیون آشپزخانه می‌دهد، موجب شود تا بخشی از فضا برای جمع شدن خانواده در آشپزخانه اختصاص یابد. اگر شما نیز به دنبال انتخاب بهترین کابینت ام دی اف هستید، می‌توانید با ما در تماس باشید.

15 عکس جزیره کابینت‌ام دی اف

جزیره کابینت‌ام دی اف
جزیره کابینت‌ام دی اف دو رنگ
جزیره کابینت‌ام دی اف
جزیره کابینت‌ام دی اف مدرن
جزیره کابینت‌ام دی اف
جزیره کابینت‌ام دی اف سفید
کابینت ام دی اف جزیره ای
کابینت ام دی اف جزیره ای قهوره ای
جزیره کابینت‌ام دی اف
جزیره کابینت‌ام دی اف ویرترین دار
جزیره کابینت‌
جزیره کابینت‌ام دی اف قهوه ای
جزیره کابینت‌ آشپزخانه
جزیره کابینت‌ آشپزخانه
جزیره کابینت‌
جزیره کابینت‌ام دی اف مدرن
جزیره کابینت‌ام دی اف
جزیره کابینت‌ام دی اف طرح چوب
کابینت‌ام دی اف جزیره ای
کابینت‌ام دی اف جزیره ای کرم رنگ
جزیره کابینت‌ام دی اف
جزیره کابینت‌ام دی اف مدرن
کابینت‌ام دی اف جزیره دار
کابینت‌ام دی اف جزیره دار دو رنگ
کابینت‌ام دی اف جزیره ای
کابینت‌ام دی اف جزیره ای مشکی
جزیره کابینت‌ام دی اف
جزیره کابینت‌ام دی اف با صفحه سفید
جزیره کابینت‌ام دی اف
کابینت ام دی اف با جزیره طرح سنگ مرمر

سوالات متداول

کابینت ام دی اف چیست؟

به طور کلی ام دی اف از ضایعات چوب طبیعی تشکیل می‌شود که طی فرآیند‌هایی تبدیل به تخته فیبری فشرده شده می‌شود و در نهایت روکش آن انجام می‌شود.

طراحی کابینت ام دی اف برای آشپزخانه‌های کوچک به چه صورت میباشد ؟

رنگ متناسب با فضای آشپزخانه با متراژ کوچک، معمولاً رنگ روشن است و همچنین استفاده از کابینت ام دی اف با جزیره در نوع براق می‌تواند آشپزخانه شما را بزرگتر نشان دهد.

چه متریالی برای کابینت ام دی اف مدل جزیره‌ بهتر است ؟

جزیره کابینت ام دی اف لمینت – جزیره کابینت ام دی اف هایگلاس – جزیره کابینت ام دی اف ملامینه – جزیره کابینت ام دی اف طرح چوب – جزیره کابینت ام دی اف ممبران – جزیره کابینت ام دی اف PVC

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *