30 مدل عکس کابینت نئو کلاسیک – جدیدترین طراحی‌های کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک

در مقاله فوق عکس کابینت نئو کلاسیک را مشاهده میکنید، استفاده از طراحی مناسب در کابینت‌های آشپزخانه میتواند در زیبایی خانه شما نقش مهمی را داشته باشد. اگر به دنبال این هستید تا بهترین نوع کابینت را برای آشپزخانه منزل خود انتخاب کنید، شاید همواره این دغدغه برای شما وجود داشته باشد که استفاده از چه نوع کابینتی برای خانه مناسب‌تر است. به طور کلی اگر به دنبال سادگی و در عین حال تزئیناتی در آشپزخانه خود هستید استفاده از سبک نئوکلاسیک به شما پیشنهاد می‌شود. اگر قصد این را دارید تا در ارتباط با کابینت نئوکلاسیک، مشخصات فنی، نمونه، طراحی بهترین رنگ کابینت نئو کلاسیک و راهنمای خرید این نوع کابینت آشنا شوید ادامه مطالب را از دست ندهید.

فهرست مطالب

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

اگر بخواهید تعریف کوتاهی از کابینت نئوکلاسیک داشته باشید، میتوان گفت استفاده از سبک کلاسیک در بستر امکانات و ویژگی‌های مدرن است که هم ویژگی کابینت کلاسیک و هم ویژگی کابینت‌های مدرن را دارا است و در واقع اقتباسی از هر دو نوع است. کابینت نئوکلاسیک
سبک معماری نئوکلاسیک که کابینت نئوکلاسیک برگرفته از آن سبک است، به معماری قرن ۱۸ و ۱۹ اروپا اشاره دارد و تلفیقی از معماری مدرن و کلاسیک است. در این سبک از پیچیدگی و جزئیات هنر کلاسیک و سنتی کاسته شد و جزئیات دست و پا گیر مبلمان و کابینت حذف شدند. همچنین، نشانه‌هایی از طرح‌های رومی و یونانی مانند فرم‌های متقارن، منظم و باوقار در سبک نئوکلاسیک وجود دارد. منبع

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

جهت استعلام قیمت روز کابینت آشپزخانه تماس بگیرید

این نوع کابینت جدیدترین طراحی کابینت آشپزخانه در جهان محسوب میشود. به صورت کلی کابینت‌ها به دو صورت مدرن و کلاسیک طبقه‌بندی میشوند که هر کدام از آن‌ها نیز علاقه‌مندان زیادی دارد. البته نوع دیگری از کابینت نیز موجود است به نام کابینت نئوکلاسیک از ترکیب این دو مدل اصلی یعنی مدرن و کلاسیک به وجود آمده است و ویژگی هر دو کابینت را در بر میگیرد که موجب میشود تا آشپزخانه شما در عین ساده بودن کاربردی باشد که با دارا بودن المان‌های تزیینی زیادی، نمایی مدرن در خانه شما ایجاد میکند. اگر به دنبال این هستید تا سبکی جدید را در خانه خود تجربه کنید می‌توانید این نوع کابینت را انتخاب کنید. در واقع این نوع کابینت دارای دو زیر شاخه به نام پولیشی و انزا است وکه از نظر رنگ، ظاهر و قیمت تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد.

کابینت نئوکلاسیک

مشخصات کابینت نئوکلاسیک

ویژگی‌ها و مشخصات کابینت نئو کلاسیک شامل موارد زیر است:
 • دارای اشکال متقارن و دقیق است: در این باره میتوان گفت که استفاده از کابینت سبک نئوکلاسیک موجب میشود تا هماهنگی در تمام قسمت‌های آشپزخانه به وجود بیاید. تعادل و تقارن در کابینت آشپزخانه، صندلی‌ها و … همگی نشانی از این نوع سبک است.
 • استفاده از متریال با کیفیت در سبک نئوکلاسیک: دقت داشته باشید که به صورت کلی از متریال بی‌کیفیت و با قیمت پایین در این سبک استفاده نمیشود و معمولاً از چوب طبیعی و روکش‌های انحصاری با کیفیت برای کابینت‌ها در این سبک استفاده میشود و از این بابت خیال کسانی که از این کابینت‌ها استفاده میکنند را راحت کرده است.
 • سبک نئوکلاسیک تعادل را به آشپزخانه شما می‌آورد: منظور از تعادل این است که شما به هیچ عنوان در کابینت‌های سبک نئوکلاسیک استفاده از سنگ با رنگ‌های سرد یا بسیار گرم یا پر زرق و برق را نخواهید دید. همچنین در این نوع طراحی، سبکی که خیلی ساده است و بسیاری از عناصر تزیینی در آن استفاده شده است را مشاهده میکنید. به صورت کلی همه چیز در تعادل است. اگر به دنبال سادگی یا زرق و برق بیش از اندازه نیستید، استفاده از این سبک به شما توصیه میگردد.
مشخصات کابینت نئوکلاسیک
 • در آشپزخانه به سبک نئو کلاسیک آرامش را تجربه کنید: در طراحی کابینت سبک نئوکلاسیک از رنگ‌های ملایم مانند: طوسی، قهوه‌ای، آبی و همچنین رنگ‌های روشن، طلایی، هلویی و صورتی کمرنگ استفاده میشود و به شما حس آرامش را منتقل میکند. همچنین بهتر است بدانید که رنگ کابینت‌های کلاسیک معمولاً روشن هستند و اکثرا از رنگ طوسی در آن‌ها استفاده میشود.
 • سبک نئوکلاسیک نیاز به فضای بزرگ ندارد: استفاده از کابینت‌های سبک نئوکلاسیک به فضای خیلی زیادی نیاز ندارد و اگر آشپزخانه شما متراژ بالایی ندارد نیز میتوانید از این سبک استفاده کنید، زیرا استفاده از کابینت‌های بزرگ و مبلمان حجیم در این طراحی آشپزخانه جایگاهی ندارد و در طراحی چیدمان آشپزخانه به این سبک باید همواره توجه داشته باشید که استفاده از مبلمان و صندلی‌های حجیم در این نوع سبک به هیچ عنوان استفاده نمیشود.
آشپزخانه به سبک نئو کلاسیک
 • طراحی کابینت‌های با ارتفاع بلند: استفاده از کابینت‌های با ارتفاع بلند در سبک نئوکلاسیک از ویژگی‌های بارز در طراحی عکس کابینت نئوکلاسیک است که معمولاً تا سقف نیز ادامه دارد و جز کابینت‌های جادار به حساب می‌آیند.
 • استفاده از متریال سنگ به عنوان روکابینتی: از مشخصات مهم در طراحی این نوع سبک کابینت، میتوان به این مورد اشاره کرد که از سنگ به عنوان پیشخوان و روکابینتی استفاده میشود.
 • طراحی درب‌های شیشه‌ای در سبک نئو کلاسیک: همچنین چندین ردیف کابینت با درب شیشه‌ای نیز میتوانید در این آشپزخانه پیدا کنید. در آشپزخانه‌های نئوکلاسیک دست شما برای استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های سنتی و کلاسیک کاملاً باز است اما استفاده از لوازم بسیار مدرن در این نوع آشپزخانه کاربردی ندارد.

عکس کابینت نئو کلاسیک

کابینت‌های نئو کلاسیک

کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک

تفاوت کابینت نئوکلاسیک با کابینت کلاسیک و مدرن

کابینت کلاسیک دارای تزئینات پر زرق‌و‌برق و بسیار مجلل است. همچنین دارای ستون‌ها و سرستون‌هایی است که توسط دستگاه CNC حکاکی شده است. همچنین در این نوع طراحی، منبت‌کاری‌های این نوع آشپزخانه کاملاً به چشم می‌آید و معمولاً نیز از چوب طبیعی ساخته میشوند و دارای ارزش مادی و معنوی زیادی است.

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

جهت استعلام قیمت روز کابینت آشپزخانه تماس بگیرید

در مقابل آن کابینت نئوکلاسیک از نظر شکل و ظاهر نزدیک به کابینت کلاسیک است اما دیگر از آن تزئینات و نقش‌های برجسته و شلوغ در طراحی آن خبری نیست و تنها با چند خط ساده یا یک قاب، طراحی آن صورت میگیرد. همچنین کابینت‌های با سبک مدرن کاملاً بدون تزئینات هستند و در کمال سادگی طراحی میشوند. یکی از ویژگی‌های اصلی کابینت‌های مدرن این است که دستگیره‌های آن یا بسیار ساده است یا به صورت مخفی ساخته میشوند اما در نوع نئوکلاسیک دستگیره‌ها کاملاً ساده طراحی میشوند و معمولاً به صورت توپ گرد هستند. تفاوت کابینت نئوکلاسیک با کلاسیک و مدرن همچنین در مقایسه کابینت‌های نئوکلاسیک با نوع مدرن و کلاسیک میتوان گفت که استفاده از سبک کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک برای آشپزخانه‌هایی با متراژ پایین مناسب‌تر است و اگر متراژ آشپزخانه شما نیز بالا باشد، میتوانید از این نوع سبک‌ها استفاده کنید تا کلکسیون منزل شما زیباتر به نظر برسد.

دسته‌بندی انواع کابینت نئوکلاسیک از نظر متریال

یکی از مهمترین دسته‌بندی‌هایی که برای انواع کابینت نئوکلاسیک انجام میشود بر اساس نوع متریالی است که برای طراحی مورد استفاده قرار میگیرد. از این رو در ادامه انواع کابینت‌های نئوکلاسیک دسته‌بندی شده بر اساس متریال بیان خواهد شد.

کابینت نئوکلاسیک انزو (Enzo)

کابینت انزو از نام یک شرکت ایتالیایی گرفته شده است که به دلیل کیفیت بالای متریال آن سال‌هاست که با این برند به فروش میرسد. این شرکت ایتالیایی کابینت‌های رنگ شده با کیفیت بالایی را در سبک نئوکلاسیک و کلاسیک به بازار عرضه کرده است که به ایران نیز وارد میشود. البته لازم به ذکر است که در ایران به جهت اینکه در هزینه صرفه‌جویی شود، بیشتر از رنگ‌های پلی استر به جای پلی اورتان استفاده میشود که حتماً توصیه میشود تا این پیشنهاد را قبول نکنید و از رنگ پلی اورتان برای کابینت‌های انزو استفاده نمایید. به صورت کلی کابینت انزو کابینت بسیار با کیفیتی است که مغزی آن از ورق‌ ام دی اف خام خارجی با کیفیت بالا ساخته شده است. دقت کنید که به صورت ظاهری ممکن است کابینت انزو با کابینت‌های رنگ پولیشی شبیه باشد اما چیزی که این دو را با یکدیگر متفاوت و متمایز میکند کیفیت آن است که در مدل enzo بسیار بالاتر است. کابینت نئوکلاسیک انزو همانطور که گفته شد در کابینت انزو برای مغزی کابینت باید حتماً از‌ ام دی اف خام خارجی استفاده شود و رنگ کردن آن طی چند مرحله و در فضای ایزوله انجام میشود به طوری که هیچ گونه گرد و غباری بر روی رنگ قرار نگیرد تا کیفیت کار بسیار بالا برود. اگر قصد طراحی کابینت نئو کلاسیک برای آشپزخانه منزل خود را دارید، بهتر است بدانید که کابینت انزو یکی از زیباترین و جذاب‌ترین نمونه‌هایی است که میتوانیدمیتوانید در آشپزخانه‌ها داشته باشید.

کابینت نئوکلاسیک تمام چوب

اگر همواره جنس کیفیت کابینت برای شما نسبت به هزینه اهمیت بالاتری دارد، انتخاب کابینت نئوکلاسیک تمام چوب توصیه میشود. در کابینت‌های تمام چوب معمولاً تمام متریال استفاده شده از چوب طبیعی است. به همین دلیل قیمت بالایی دارند و معمولاً در طراحی آن از چوب طبیعی درختانی که چگالی و تراکم بالایی دارند، استفاده میشود که میتوان به چوب درخت گردو، راش و گیلاس اشاره کرد. البته برخی دیگر از نمونه چوب‌ها نیز وجود دارند مانند چوب روسی که در ساخت این نوع کابینت‌ها کاربرد دارند و هزینه کمتری دارند اما به همان میزان نیز کیفیت کار مقداری پایین‌تر خواهد بود. چوب روسی دارای بافت با تراکم کمتری است و مقداری نیز سبکتر است. دقت کنید که در انتخاب متریال چوب از جنس مناسب استفاده نمایید. کابینت نئوکلاسیک تمام چوب

کابینت نئوکلاسیک از جنس روکش چوب

اگر تمایل دارید تا از متریال چوب در کابینت نئوکلاسیک استفاده نمایید بهتر است همواره نکاتی درباره خرید کابینت نئو کلاسیک را بدانید. اگر میخواهید با قیمت پایین‌تری از متریال چوب استفاده کنید، استفاده از کابینت نئوکلاسیک روکش چوب به شما پیشنهاد میشود. در این نوع طراحی روکش چوب درخت گردو، راش، بلوط یا گیلاس قسمت بیرونی کابینت را کاور میکند و بر روی آن قرار میگیرد. البته دقت کنید که در این موارد حتماً باید متریال مرغوب استفاده شود و حتماً افراد با تجربه و حرفه‌ای این کار را انجام دهد زیرا اگر در انجام این کار دقت نشوند کیفیت نهایی کابینت تعریفی نخواهد داشت و در نهایت ممکن است تا به بلند شدن روکش از سطح کابینت منجر شود. کابینت نئوکلاسیک از جنس روکش چوب

کابینت نئوکلاسیک پولیشی

به جرات میتوان گفت یکی از محبوب‌ترین متریال در کابینت نئوکلاسیک، استفاده از پولیش است. اگر شما نیز به براق بودن سطح کابینت اهمیت میدهید استفاده از کابینت نئوکلاسیک پولیشی به شما توصیه میشود. کابینت پولیشی از جمله جدیدترین مدل‌های کابینت به شمار میرود. رنگ پولیشی معمولاً براق و عمدتاً در رنگ سفید در آشپزخانه قابل اجرا است. همچنین در این نوع مدل کابینت نئوکلاسیک از دستگیره‌های سرامیکی نیز استفاده میشود و این کابینت شامل ستون‌های منحصر به فرد با توجه به سبک خود است علاوه بر ستون، این کابینت شامل تاج و زیر چراغ نیز میشود. کابینت نئوکلاسیک پولیشی در ارتباط با ساخت کابینت نئوکلاسیک رنگ پولیشی میتوان گفت که ابتدا‌ ام دی اف خام توسط ماشین CNC نقش‌نگاری میشود و سپس سنباده‌کاری بر روی آن انجام میگیرد و در نهایت بعد از غبارگیری طی چند مرحله رنگ میشود. رنگ‌آمیزی کابینت نئوکلاسیک پولیشی طی چند مرحله موجب میشود تا رنگ آن بسیار براق و صاف به نظر برسد و از نظر ظاهری نیز به کابینت انزو بسیار شبیه باشد.

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

جهت استعلام قیمت روز کابینت آشپزخانه تماس بگیرید

کابینت نئوکلاسیک ممبران

اگر قصد دارید بدانید بیشترین متریالی که در طراحی کابینت نئوکلاسیک در ایران مورد استفاده قرار میگیرد از چه جنسی است، باید بیان شود که نوع ممبران. کابینت ممبران در واقع از چوب طبیعی یا‌ ام دی اف خام تشکیل شده است که در نهایت پس از نقش‌نگاری شدن با دستگاه CNC به وسیله روکش پی وی سی وکیوم میشود که به کابینت ممبران معروف است. وکیوم شدن به وسیله روکش PVC موجب میشود تا این کابینت نسبت به آب کاملاً مقاوم باشد. کابینت نئوکلاسیک ممبران یکی از دلایل پرطرفدار بودن این نوع متریال در طراحی کابینت نئوکلاسیک مقاوم بودن آن در مقابل آب است، زیرا اگر این ویژگی را دارا نبود، کابینت آشپزخانه به سرعت به حالت برآمدگی در می‌آمد و حالت اولیه خود را از دست می‌داد. البته توجه شود که اجرای کامل کابینت نئوکلاسیک ممبران باید توسط افراد با تجربه انجام شود، زیرا اگر حتی برخی از نقاط به خوبی با روکش پی وی سی وکیوم نشود، نتیجه نهایی مطلوب نخواهد شد. همچنین دقت داشته باشید که قیمت کابینت نئوکلاسیک ممبران نیز به نسبت زیبایی که به محیط آشپزخانه شما میبخشد بسیار معقول است.

طراحی کابینت نئوکلاسیک

دقت داشته باشید که هر ساله طراحی‌های متنوعی برای کابینت‌های نئو کلاسیک عرضه میشود. در سال ۲۰۲۳ شاهد این هستید که اکثر مدل‌های طراحی کابینت نئوکلاسیک، ساده است و دیگر خبری از طراحی‌های شلوغ نیست. یکی از ویژگی‌های مهمی که در طراحی کابینت نئوکلاسیک در سال ۲۰۲۳ به آن توجه شده است، نصب نورپردازی‌های مخفی در زیر کابینت‌های نئو کلاسیک است که علاوه بر جذابیت خاصی که به فضا میدهد، موجب میشود محیط سطح کانتر نیز دلبازتر به نظر برسد. همچنین ویژگی دیگری که در سال ۲۰۲۳ بسیار مورد توجه قرار گرفته است، وجود چندین کابینت با درب شیشه‌ای در آشپزخانه است که مناسب قرار دادن ظروف تزیینی مانند چینی‌های طرح‌دار است. همچنین بهتر است تا این کابینت‌ها دارای LED نیز باشند تا با درخشندگی کافی به اوج برسند و نمایش مناسبی را برای افراد در منزل داشته باشد. یکی از جدیدترین تصاویر کابینت نئو کلاسیک که در سال ۲۰۲۳ طراحی شده است را در ادامه مشاهده خواهید کرد. طراحی کابینت نئوکلاسیک

دستگیره‌های کابینت نئوکلاسیک

توجه داشته باشید که طراحی دستگیره کابینت نئوکلاسیک میتواند در جذابیت هرچه تمام‌تر آشپزخانه شما نقش داشته باشد. به‌ طور کلی برای آشپزخانه‌هایی با سبک کابینت نئوکلاسیک از دستگیره‌هایی با جنس سرامیک استفاده میشود که تنوع رنگی بالایی دارند و در انواع مختلف امکان استفاده از آن‌ها وجود دارد. به طور کلی پیشنهاد میشود که اگر رنگ کابینت آشپزخانه شما روشن است از دستگیره‌هایی با رنگ برنزی و طلایی استفاده نمایید و همچنین اگر کابینت نئوکلاسیک با رنگ تیره انتخاب کرده‌اید بهتر است تا از دستگیره‌های سرامیکی استیل و رنگ روشن استفاده کنید. علاوه بر این، بهترین گزینه برای طراحی این نوع کابینت‌ها در سال ۲۰۲۳ استفاده از دستگیره‌های منحنی با طراحی‌های ساده است که از دستگیره‌های بلند معمولاً در طراحی‌های جدید استفاده نمیشود. دستگیره‌های کابینت نئوکلاسیک

جزیره کابینت نئوکلاسیک

همواره شما میتوانید از جزیره به عنوان جذاب‌ترین کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه خود استفاده نمایید. البته استفاده از جزیره معمولاً در آشپزخانه‌هاdی با متراژ متوسط و بزرگ بهتر است و نقطه عطف آشپزخانه به شمار میرود. به طور کلی جزیره کاربرد‌های متنوعی دارد که در ادامه به آن‌ها پرداخته میشود.

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

جهت استعلام قیمت روز کابینت آشپزخانه تماس بگیرید

جزیره کابینت نئو کلاسیک به عنوان میز ناهارخوری

حتماً در طراحی جزیره آشپزخانه که مخصوص میز ناهارخوری انتخاب شده است دقت فرمایید که لبه‌های پیشخوان در سمت صندلی‌ها حداقل چند سانتی‌متر از جزیره فاصله داشته باشد، زیرا در برخی از موارد به این نکته توجه نمیشود. جزیره کابینت نئوکلاسیک

استفاده از جزیره برای آشپزی و شستشو

به طور کلی این جزیره برای آشپزخانه‌های با متراژ بالاتر قابل اجرا است، زیرا در قسمتی از پیشخوان سینک ظرفشویی قرار میگیرد و در قسمت دیگر آن مواد غذایی را میتوان آماده کرد که این فضا باید به طور کامل در خانه فراهم شود.

طراحی جزیره برای پخت و پز

در این صورت بر روی پیشخوان جزیره، اجاق گاز قرار داده میشود که شما برای پخت و پز نیاز دارید تا در مرکز آشپزخانه حضور داشته باشید. البته این نوع طراحی کمی آشپزخانه را لخت نشان میدهد و نسبت به طراحی‌های دیگر معمولاً مورد پسند خانم‌های خانه‌دار نیست.

کاور هود کابینت نئوکلاسیک

یکی از نکات مهم در طراحی کابینت نئوکلاسیک دقت به استفاده از کاور هود کابینت نئوکلاسیک است. دلیل انتخاب این است که هود متناسب با فضای آشپزخانه نصب شود و به عدم نمایش آن کمک کند.

جزیره کابینت نئوکلاسیک

رنگ کابینت نئوکلاسیک

یکی از نکاتی که در رنگ‌بندی کابینت نئوکلاسیک در سال جدید به آن توجه شده است، استفاده از رنگ‌های خنثی و روشن است که بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است، زیرا در دکوراسیون هرچه به رنگ‌های خنثی بیشتر توجه شود، شما انتخاب‌های بیشتری در این طراحی خواهید داشت. همچنین استفاده از رنگ چوب نیز در سال جدید ترند شده است، زیرا متریال طبیعی و رنگ چوب به سادگی کابینت نئوکلاسیک کمک زیادی میکند که این مورد نیز مورد توجه طراحان بوده است. البته استفاده از برخی رنگ‌ها مانند: سبز تیره، آبی تیره و دودی هم در برخی از موارد در طراحی‌های خاص موجب شکیل‌تر شدن آشپزخانه میشود. علاوه بر این، اگر قصد استفاده از رنگ‌های تیز مانند مشکی و قرمز را دارید بهتر است از آن به عنوان رنگ مکمل در کنار رنگ‌های بیان شده استفاده کنید و بهتر است به عنوان رنگ اصلی مورد استفاده قرار نگیرد. رنگ کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک سفید

استفاده از رنگ سفید برای کابینت نئوکلاسیک محبوبیت خاصی بین ایرانیان دارد و جزء پر شمارترین رنگ‌های مورد استفاده در کابینت نئوکلاسیک است. البته یکی از دلایل مهم انتخاب این رنگ، این است که فضای آشپزخانه را بزرگتر از آنچه که هست نشان میدهد و برای آشپزخانه‌های کوچک به شدت مناسب است. همچنین رنگ سفید مورد استفاده در کابینت نئو کلاسیک معمولاً از مد نمی‌افتد و سازگاری بسیاری با رنگ‌های تیره نیز دارد که موجب جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی آشپزخانه خواهد شد. کابینت نئوکلاسیک سفید

کابینت نئوکلاسیک دو رنگ

استفاده از کابینت نئوکلاسیک دورنگ در سال‌های گذشته محبوبیت چندانی نداشت اما چند سالی است که جای خود را در خانه ایرانی‌ها یافته است. خصوصاً اگر اختلاف رنگ بین کابینت‌های دیواری و زمینی یا بین کل کابینت و جزیره باشد موجب جذابیت هر چه بیشتر آشپزخانه خواهد شد. دو رنگ بودن کابینت موجب میشود تا برای چیدمان خانه دست بازتری داشته باشید و امکان ست کردن با سایر دکوراسیون منزل به راحتی برای شما فراهم شود. همچنین اگر خیلی تمایلی به استفاده از سادگی طراحی ساده کابینت نئوکلاسیک ندارید، دورنگی موجب خواهد شد تا آشپزخانه از سادگی بیش از اندازه فاصله بگیرد. همچنین با ست کردن کابینت‌ها و سایر وسایل مورد استفاده در آشپزخانه، میتوانید با این ترفند یک مدل بسیار جذاب را برای کابینت آشپزخانه رقم بزنید. کابینت نئوکلاسیک دو رنگ همچنین نصب کانتر و روکابینتی با رنگ متفاوت از کابینت‌ها ترفند متفاوتی است که به زیبا نمودن کابینت نئوکلاسیک کمک میکند. معمولاً رنگ قهوه‌ای، طرح چوب، مشکی، سفید و کرم و حتی خاکستری از اصلی‌ترین رنگ‌هایی است که با رنگ‌های دیگر ترکیب میشوند و موجب میشود تا جلوه زیبایی را در آشپزخانه به وجود آورد.

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

جهت استعلام قیمت روز کابینت آشپزخانه تماس بگیرید

کابینت نئوکلاسیک رنگی

میتوان گفت که در بسیاری از آشپزخانه‌ها از کابینت نئوکلاسیک رنگی استفاده نمیشود و معمولاً رنگ‌های شاد در آشپزخانه کاربرد ندارد و استفاده از رنگ‌های با مدل سنگین بهتر است. معمولاً رنگ‌هایی که در کابینت سبک نئوکلاسیک به صورت رنگی استفاده میشود شامل موارد زیر است.
 • کابینت آبی تیره
 • کابینت سبز تیره
 • کابینت نئوکلاسیک سفید یا حتی کرم رنگ
 • کابینت‌های طرح چوب
 • کابینت با رنگ سبز روشن
 • کابینت نئوکلاسیک طوسی
 • کابینت کلاسیک قهوه‌ای
کابینت نئوکلاسیک رنگی

کابینت نئوکلاسیک تیره رنگ

همانطور که رنگ روشن برای طرح کابینت نئوکلاسیک طرفداران زیادی دارد، رنگ‌های تیره نیز طرفداران مختص به خود را دارد و در آشپزخانه‌های رنگ تیره بهتر از رنگ روشن موجب جذابیت هرچه تمام‌تر آشپزخانه خواهد شد. البته نکته‌ای که در انتخاب رنگ تیره برای کابینت‌ها باید رعایت شود، یکی نورگیر بودن آشپزخانه است که اگر آشپزخانه نورگیر نیست، بهتر است تا از رنگ تیره برای طراحی کابینت استفاده نکنید، زیرا به شدت نور آشپزخانه شما کاهش پیدا می‌کند و جذابیت آن را به صورت کامل از بین میبرد. نکته دوم توجه به متراژ خانه و آشپزخانه است. اگر آشپزخانه شما کوچک است، بهتر است از رنگ تیره استفاده نکنید و رنگ روشن برای آشپزخانه شما انتخاب مناسب‌تری است. کابینت نئوکلاسیک تیره رنگ

کابینت نئوکلاسیک براق

استفاده از کابینت‌های کلاسیک براق و رنگ‌های روشن موجب جلب توجه هر چه بیشتر افراد میشود و جذابیت بصری آشپزخانه شما را دوچندان میکند. همانطور که بیان شد، کابینت نئوکلاسیک با متریال کابینت انزو و رنگ پولیشی از نوع براق هستند و علاوه بر اینکه کیفیت بالایی دارند میتوانند موجب زیباتر شدن فضای خانه شوند. استفاده از کابینت نئوکلاسیک براق برای آشپزخانه‌های با متراژ مناسب است که این مدل کابینت‌ها اگر دستگیره‌های طلایی رنگ داشته باشند لوکس‌تر و جذاب‌تر به نظر میرسند.

کابینت نئوکلاسیک براق

مزایای استفاده از کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه

برای اینکه بتوانید نکات مهم درباره کابینت نئوکلاسیک را بدانید، سعی شده است تا تمام موارد در ادامه بیان شود.
 • یکی از مهمترین مزایای کابینت نئوکلاسیک ظاهر زیبای آن است. معمولاً کابینت‌های نئوکلاسیک در رنگ‌های بسیار متنوع طراحی میشوند که این تنوع رنگی موجب میشود تا هماهنگی بین کابینت‌های نئو کلاسیک و سایر دکوراسیون منزل شکل بگیرد و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.
 • کابینت نئوکلاسیک سبک میانه دارد و بین کابینت کلاسیک و مدرن است که معمولاً با اکثر سلایق هماهنگ است.
 • این سبک کابینت همواره مد روز است و در اکثر خانه‌های شیک و لاکچری و تازه ساخت مورد استفاده قرار میگیرد.
 • امکان استفاده از متریال‌های مختلف در سبک نئوکلاسیک وجود دارد و همین مسأله موجب میشود که با هر بودجه بتوان کابینت‌های مناسبی را انتخاب کرد.
 • همچنین کابینت نئوکلاسیک به راحتی با سایر وسایل دکوراسیون منزل انطباق و هماهنگی پیدا میکند. این طرح کابینت همواره برای آشپزخانه‌های با متراژ کوچک و بزرگ مناسب است و شما به راحتی میتوانید با توجه به متراژ آشپزخانه خود، رنگ مورد نظر را انتخاب کنید و جلوه‌ای زیبا به آشپزخانه خود بخشید.

کابینت نئوکلاسیک

نکاتی درباره کابینت نئو کلاسیک

 • اگر وسایل شما زیاد است بهتر است تا کابینت‌های کمدی نیز در طراحی کابینت نئوکلاسیک قرار دهید تا فضای بیشتری در اختیار داشته باشید. دقت کنید که به هیچ وجه کابینت نئوکلاسیک را با مواد شوینده و حتی آب نشوید زیرا موجب میشود تا به مرور زمان آب داخل‌ ام دی اف نفوذ کند و موجب دگرشکلی کابینت شود.
 • دقت کنید که بهترین راه حل برای شستشوی کابینت استفاده از دستمال نم‌دار است.
 • از قرار دادن وسایل سنگین بر روی کابینت بپرهیزید.
 • همچنین اگر قصد آشنایی با راهنمای خرید کابینت نئو کلاسیک را دارید بهتر است به جنس mdf درب‌ها دقت کنید که از برترین برند‌های موجود و دارای استاندارد‌های جهانی باشد.
 • علاوه بر این، نوع دستگاه رنگ پاش و نوع دستگاه سی ان سی و کیفیت آن بسیار اهمیت دارد تا حکاکی و نقش‌نگاری برای کابینت به شکل صحیح انجام شود.
 • علاوه بر این، جنس و کیفیت رنگ کابینت بسیار مهم است و اگر شما قصد دارید تا از کابینت پولیشی استفاده کنید انتخاب رنگ پلی اورتان موجب افزایش کیفیت کار خواهد شد همچنین به جنس و سایر یراق آلات مصرفی نیز توجه فرمایید.

کابینت نئو کلاسیک

تصاویر کابینت نئو کلاسیک

در ادامه سعی شده است تا انواع مختلف کابینت نئوکلاسیک در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف آورده شود.

کابینت نئو کلاسیک کابینت نئو کلاسیککابینت نئو کلاسیککابینت نئو کلاسیک

نحوه چیدمان آشپزخانه نئوکلاسیک در سال ۲۰۲۳

آشپزخانه نئوکلاسیک طرح ساده‌ای دارد و به همین دلیل میتوان به راحتی با تزئینات مختلف نما، دکوراسیون منزل را جذاب‌تر نمود. به طور مثال: استفاده از گلدان‌ها با گل‌های زیبا، پرده‌های زیبا و هماهنگ از نظر رنگی با آشپزخانه نئوکلاسیک و همچنین ظروف سنتی و سفالی می‌تواند زیبایی آشپزخانه نئوکلاسیک را دوچندان کند. معمولاً در آشپزخانه نئوکلاسیک بهتر است تا یک لوستر نیز آویزان شود و از نور‌های مخفی نیز در دکوری‌های کابینت‌ها استفاده شود که در اینصورت وسایل تزئینی نیز بیشتر به چشم می‌آیند.

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

جهت استعلام قیمت روز کابینت آشپزخانه تماس بگیرید

رنگ کاشیها و دیوار‌های آشپزخانه نئوکلاسیک

توجه به این نکته که رنگ کاشی‌های دیوار و کف آشپزخانه با یکدیگر هماهنگ و متناسب باشند بسیار مهم است همچنین میتوانید برای دیوار‌هایی که کاشی ندارند، از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار قابل شستشو استفاده نمایید که نمایانگر قرن ۱۸ و ۱۹ اروپایی هستند.

عکس کابینت نئوکلاسیک

قیمت طراحی کابینت نئوکلاسیک

قیمت طراحی کابینت نئوکلاسیک به عوامل مختلفی همچون جنس، نوع چوب مصرفی و متریال، یراق آلات، جنس دستگیره‌ها و پایه‌ها و موارد دیگر بستگی دارد. همچنین اجرت ساخت و نصب را نیز باید به این عدد اضافه کنید. البته نوع طراحی و حکاکی‌هایی که در این نوع کابینت انجام میشود نیز در قیمت نهایی تأثیر زیادی دارد. به طور کلی قیمت کابینت نئوکلاسیک بر مبنای طول تخمین‌ زده میشود. ارتفاع کابینت زمینی به صورت استاندارد با صفحه پایه ۹۰ سانتی‌متر است و عمق آن نیز در حدود ۶۰ سانتی‌متر است همچنین ارتفاع استاندارد کابینت دیواری و هوایی ۷۰ سانتی‌متر و عمق آن نیز ۳۰ سانتی‌متر است که ۶۰ درصد از قیمت کل کابینت نئوکلاسیک مربوط به کابینت زمینی و در حدود ۴۰ درصد از آن مربوط به کابینت دیواری است. همچنین مبنای محاسبه هزینه کابینت‌های ویترینی، کابینت ارتفاع ۹۰ و … از همین استاندارد‌ها ضریب میگیرد.

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

جهت استعلام قیمت روز کابینت آشپزخانه تماس بگیرید

نتیجه‌گیری

طراحی کابینت نئو کلاسیک، استفاده از سبکی کلاسیک در بستر امکانات و ویژگی‌های مدرن است که هم ویژگی کابینت کلاسیک و هم ویژگی کابینت‌های مدرن را دارا است و در واقع اقتباسی از هر دو نوع است. برای دسته‌بندی انواع کابینت نئوکلاسیک از نظر متریال میتوان به کابینت انزو، کابینت تمام چوب، روکش چوب، پولیشی و ممبران اشاره کرد. یکی از دلایل پرطرفدار بودن متریال ممبران در طراحی کابینت نئوکلاسیک، مقاوم بودن آن در مقابل آب است. استفاده از جزیره در آشپزخانه کابینت نئوکلاسیک موجب جذابیت هرچه بیشتر آشپزخانه شما میشود و در واقع نقطه عطر آشپزخانه به شمار میرود. استفاده از رنگ سفید برای کابینت نئوکلاسیک محبوبیت خاصی بین ایرانیان دارد و جزء پر شمارترین رنگ‌های مورد استفاده در کابینت نئوکلاسیک است. همچنین قیمت کابینت نئوکلاسیک بر مبنای طول تخمین‌ زده میشود. اگر این مقاله میتوانید عکس کابینت نئو کلاسیک را مشاهده نمایید. همچنین اگر قصد خرید و طراحی کابینت نئو کلاسیک را دارید، میتوانید با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

کابینت نئوکلاسیک چیست؟ این نوع کابینت جدیدترین طراحی کابینت آشپزخانه در جهان محسوب می‌شود. به صورت کلی کابینت‌ها به دو صورت مدرن و کلاسیک طبقه‌بندی می‌شوند که هر کدام از آن‌ها نیز علاقه‌مندان زیادی دارد. البته نوع دیگری از کابینت نیز موجود است به نام کابینت نئوکلاسیک از ترکیب این دو صفحه اصلی مدرن و کلاسیک به وجود آمده است و ویژگی هر دوره کابینت را در بر می‌گیرد که موجب می‌شود تا آشپزخانه شما در عین ساده بودن کاربردی باشد و با دارا بودن المان‌های تزیینی زیادی، نمایی مدرن در خانه شما ایجاد می‌کند. کابینت نئو کلاسیک چه  مشخصاتی دارد ؟ دارای اشکال متقارن و دقیق است – استفاده از متریال با کیفیت در سبک نئوکلاسیک – سبک نئوکلاسیک تعادل را به آشپزخانه شما می‌آورد – در آشپزخانه به سبک نئو کلاسیک آرامش را تجربه کنید – سبک نئوکلاسیک نیاز به فضای بزرگ ندارد – استفاده از متریال سنگ به عنوان روکابینتی – طراحی درب‌های شیشه‌ای در سبک نئو کلاسیک نحوه چیدمان آشپزخانه نئوکلاسیک در سال ۲۰۲۳ به چه صورت است ؟ آشپزخانه نئوکلاسیک طرح ساده‌ای دارد و به همین دلیل می‌توان به راحتی با تزئینات مختلف نما، دکوراسیون منزل را جذاب‌تر نمود. به طور مثال: استفاده از گلدان‌ها با گل‌های زیبا، پرده‌های زیبا و هماهنگ از نظر رنگی با آشپزخانه نئوکلاسیک و همچنین ظروف سنتی و سفالی می‌تواند زیبایی آشپزخانه نئوکلاسیک را دوچندان کند. معمولاً در آشپزخانه نئوکلاسیک بهتر است تا یک لوستر نیز آویزان شود و از نور‌های مخفی نیز در دکوری‌های کابینت‌ها استفاده شود که در اینصورت وسایل تزئینی نیز بیشتر به چشم می‌آیند.

2 دیدگاه ها

 • بیشترین رنگ مورد استفاده در کابینت نئوکلاسیک چه رنگی هست ؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   همانطور که در بالا گفته شد کابینت سفید یکی از پرطرفدارترین رنگها میباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *