لیست قیمت کابینت مدرن در سال 1402 + نمونه کار

کابینت مدرن

امروزه صنعت کابینت‌سازی نیز پیشرفت‌های زیادی داشته است. از جمله این پیشرفت‌ها می‌توان به ایجاد تنوع در بین رنگ مدل‌های کابینت‌ها اشاره کرد. امروزه شاهد مدل‌های مختلف کابینت از جمله کابینت‌های ممبران ، کابینت‌های مدرن وغیره  هستیم. در این مقاله قصد داریم تا به این سؤال که کابینت مدرن چیست؟ پاسخ دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع کابینت مدرن آشپزخانه، معایب و مزایا و ویژگی‌های و خصوصیات کابینت مدرن تا پایان با ما همراه باشید.

کابینت مدرن
کابینت مدرن

آشپزخانه قلب خانه

آشپزخانه قلب خانه است و کابینت‌ها هم قلب آشپزخانه! به طور کلی نقش و کاربرد کابینت‌ها بسیار زیاد است. بهتر است به این نکته اشاره کنیم که در گذشته از کابینت‌ها تنها به این منظور استفاده می‌شده که وسایل آشپزخانه را درون آن‌ها قرار دهند و به آشپزخانه نظم ببخشند. امروزه کابینت‌ها با حفظ این نقش و کاربرد خود نقش‌های دیگری نیز پیدا کرده‌اند.

از جمله این نقش‌ها می‌توان به جنبه ظاهری و زیبایی آن‌ها اشاره کرد. هیچ یک از اجزای استفاده شده در آشپزخانه نمی‌توانند به اندازه کابینت در زیبایی و جلوه آن مؤثر باشند. نقش کابینت در آشپزخانه بسیار پر رنگ است، به نحوی که می‌توان گفت جنس و طرح کابینت‌های استفاده شده برای آشپزخانه تشکیل‌دهنده تم و سبک کلی آشپزخانه است.

به بیانی بهتر انتخاب مدل و رنگ کابینت از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد، زیرا جنس و مدل کابینت‌های آشپزخانه تعیین‌کننده سبک و نوع فضای داخلی آشپزخانه است‌. در گذشته کابینت‌ها بیشتر از جنس فلز ساخته می‌شدند و تنوع کمتری داشتند.

کابینت مدرن چیست ؟

همانگونه که توضیح داده شد امروزه شاهد تنوع زیادی در صنعت کابینت‌سازی هستیم. کابینت‌های آشپزخانه از نظر جنس و رنگ‌بندی و همچنین طرح از تنوع بالایی برخوردار هستند. از جمله انواع کابینت‌هایی که از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند، می‌توان به کابینت مدرن آشپزخانه و انواع کابینت کلاسیک  اشاره کرد. کابینت‌هایی که در سبک کابینت کلاسیک قرار می‌گیرند، بیشتر دارای طرح‌های شلوغ و سلطنتی هستند. کابینت‌های مدرن برخلاف کابینت‌های کلاسیک دارای طرح‌های شلوغ و سلطنتی نیستند.

نه تنها شلوغ نیستند، بلکه کابینت‌های مدرن به دلیل سادگی در عین زیبایی طرح از محبوبیت بالایی برخوردار می‌باشند. در پاسخ به این سؤال باید گفت کابینت مدرن به سبکی از کابینت‌های آشپزخانه گفته می‌شود که اولویت اصلی در طراحی آن‌ها سادگی است. کابینت‌های مدرن ساده هستند، اما همین سادگی آن‌ها سبب زیبایی و محبوبیت آن‌ها شده است.

انواع کابینت مدرن

 

قیمت کابینت مدرن

نوع کابینت قیمت (تومان)
قیمت کابینت مدرن ایرانی دکولایک 5,050,000
قیمت کابینت مدرن ایرانی ایزوفام 5,170,000
قیمت کابینت مدرن دکوپنل 5,300,000
قیمت کابینت مدرن یلدیز 5,400,000
قیمت کابینت مدرن ترک آلکی 5,500,000
قیمت کابینت مدرن ترک AGT 5,740,000
قیمت کابینت مدرن ماتو پلاس AGT 7,800,000

 

کابینت‌های مدرن خود از تنوع طرح و رنگ برخوردار هستند. نکته مشترکی که در بین تمام کابینت‌ها با سبک مدرن وجود دارد این است که ممکن است از نظر رنگ با یکدیگر تفاوت‌هایی داشته باشند، اما همه آن‌ها ساده هستند. به بیانی بهتر همین ساده بودن طراحی سبب مدرن محسوب شدن آن‌ها می‌شود.

 

قیمت کابینت مدرن در مجموعه دکور شایان را به روز از ما بخواهید
قیمت کابینت مدرن

با توجه به تعریف گفته شده برای کابینت مدرن و کابینت کلاسیک می‌توان گفت، این دو نوع کابینت دقیقاً در نقطه مقابل یکدیگر قرار دارند. کابنیت‌های کلاسیک با طرح‌هایی شلوغ و سلطنتی، کابینت‌های مدرن با طرح‌های ساده و زیبا! لازم به یادآوری است که کابینت‌های مدرن خود نیز به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند.

تنوع بالای کابینت های مدرن

کابینت‌های مدرن دارای تنوع رنگ بالایی هستند. علاوه بر تنوع رنگ برای ساخت آن‌ها از جنس‌های متفاوتی استفاده می‌شود. در نتیجه هم از نظر جنس متفاوت هستند و هم از نظر رنگ با یکدیگر تفاوت دارند. نکته‌ای که سبب شده تا از همه آن‌ها تحت عنوان کابنیت مدرن یاد شود، طراحی ساده و مدرن آن‌ها است. طراحی تمام کابینت‌های مدرن ساده است و هر چه این طراحی ساده‌تر باشد، به سبک مدرن نزدیکتر می‌شود.

کابینت‌های مدرن ویژگی‌های خاص خود را دارند. تا این قسمت از مقاله به توضیح بیشتر در مورد کابینت مدرن پرداختیم و به طور کلی با توضیح آن آشنا شدید. حال نوبت به آن می‌رسد تا اطلاعات بیشتری در مورد ویژگی‌های و خصوصیات کسب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با ما همراه باشید.

ویژگی‌های کابینت مدرن

یکی از مهمترین ویژگی‌های این کابینت ها که سبب شهرت و محبوبیت بیشتر آن در بین خریداران شده است، این مورد است که این نوع کابینت‌ها کاملاً منطبق بر روی مد روز هستند. در این قسمت بهتر است به این نکته اشاره کنیم که کابینت‌های کلاسیک هم طرح‌های خاص خود را دارد و طرح‌های آن به روز و جدید هستند، به این وجود کابینت مدرن بیشتر به مد روز نزدیک است.

همین موضوع سبب شده تا از نظر مدل کابینت کلاسیک سبک مقابل با کابینت مدرن باشد. در نتیجه سبک مورد استفاده برای طراحی کابینت مدرن یک سبک جدید و به روز است،

سبکی که سبب می‌شود تا آشپزخانه شما به یک آشپزخانه شیک و لوکس تبدیل شود.

از دیگر ویژگی‌های برتر  این سبک کابینت است، می‌توان به سادگی آن اشاره کرد. کابینت‌های مدرن طراحی بسیار ساده‌ای دارند. نکته‌ی جالب توجه این است که طراحی آن‌ها در حین سادگی پیچیدگی‌های خاص خود را هم دارد. با این وجود سبک آن‌ها ساده است و در طراحی کابینت‌هایی با سبک مدرن خبری از طراحی‌های سخت و پیچیده نیست.

کابینت مدرن

  کابینت مدرن

ویژگی بعدی که در مورد آن وجود دارد و بهتر است به آن اشاره کنیم 

ارتفاع بیشتر

ابعاد و اندازه کابینت مدرن است. اگر ارتفاع کابینت کلاسیک را با ارتفاع کابینت مدرن مقایسه کنید، خواهید دید که کابینت مدرن از ارتفاع بیشتری برخوردار است. به طور معمول می‌توان گفت، ارتفاع کابینت مدرن تا نزدیکی سقف آشپزخانه است. برخی از انواع کابینت مدرن از ارتفاع بیشتری برخوردار هستند.

بدون دستگیره

ارتفاع آن‌ها به گونه‌ای است که تا خود سقف آشپزخانه را پوشش می‌دهند. در نگاه اول به این نوع از کابینت‌های مدرن، ممکن است تصور کنید که آن‌ها دیوار آشپزخانه هستند. این اشتباه بیشتر در مواردی رخ می‌دهد که کابینت‌های مدرن دارای ارتفاع زیادی هستند و به صورت کاملاً ساده و بدون دستگیره ساخته می‌شوند. دستگیره خود یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد کابینت مدرن است. به طور کلی برای طراحی و ساخت  از دستگیره‌های بسیار ساده استفاده می‌شود. در برخی از موارد مدل‌هایی از کابینت‌های مدرن هستند که اصلاً دستگیره ندارند.

ساده بودن

ساده بودن طراحی کابینت مدرن سبب شده تا دستگیره‌های بزرگ و پرکار گزینه مناسبی برای آن‌ها نباشد. برای کابینت‌های مدرن از دستگیره استفاده نمی‌شکود، اگر هم استفاده شود، دستیگره‌ها را به نوعی طراحی می‌کنند که اصلاً جلب توجه نکنند.

ساده بودن در کابینت مدرن
ساده بودن در کابینت مدرن

انتخاب دستگیره برای کابینت مدرن

در خصوص انتخاب دستگیره برای این نوع کابینت بهتر است به این نکته اشاره کنیم که اشخاصی که طرفدار ساده بودن طراحی کابینت هستند، ترجیح می‌دهند تا برای کابینت از دستگیره استفاده نشود. سؤالی که در این قسمت مطرح می‌شود، این است که اگر برای طراحی برخی از انواع کابینت مدرن از دستگیره استفاده نمی‌شود، در نتیجه این کابینت‌ها را به چه طریقی باز و بسته می‌کنند؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت اگر کابینت بدون دستگیره طراحی شده باشد، برای ساخت آن از مگنت‌های قوی استفاده می‌شود. مگنت‌هایی که باز و بسته کردن درب کابینت مدرن را بسیار آسان می‌کنند.

کابینت‌هایی که دستگیره آن‌ها مخفی هست هم به همین صورت باز و بسته می‌شوند. یکی دیگر از خصوصیت‌های کابینت مدرن یکپارچه بودن آن است. برخی از انواع کابینت مدرن هستند که کاملاً یکپارچه هستند و بدون هیچ وقفه و فاصله‌ای از نزدیکی کف زمین شروع می‌شوند، و تا سقف ادامه پیدا می‌کنند. این دسته از کابینت‌های مدرن به طور کامل دیوار آشپزخانه را پوشش می‌دهند، هیچ فاصله‌ای بین آن‌ها وجود ندارد و تنها شکاف بین کابینت‌ها به چشم می‌خورد.

تنوع رنگ‌ در کابینت مدرن
تنوع رنگ‌ در کابینت مدرن

تنوع رنگ‌ در کابینت مدرن

از تنوع رنگ‌هم می‌توان به عنوان یک خصوصیت کابینت مدرن یاد کرد. رنگ در کابینت مدرن آشپزخانه از تنوع بالایی برخوردار است. هیچ محدودیتی برای انتخاب آن وجود ندارد و شما می‌توانید با توجه به موارد مورد نظر خود از جمله سبک کلی طراحی فضای داخلی خانه رنگ در کابینت مدرن آشپزخانه را انتخاب کنید. جادار بودن کابینت‌های مدرن هم از ویژگی‌های آن است که خود سبب محبوبیت بیشتر این سبک شده است.

اگر وسایل زیادی دارید و آشپزخانه شما شلوغ است بهترین پیشنهاد برای شما استفاده از کابینت است که به دلیل جادار بودن وسایل زیادی را در خود جای می‌دهد. پس می‌توان گفت استفاده از این سبک کابینت برای آشپزخانه سبب نظم و ترتیب در آن می‌شود. نکته مهم دیگری که بهتر است به آن اشاره کنیم این است که کابینت طراحی ساده‌ای دارد، در آن فرو رفتگی و بیرون آمدگی وجود ندارد، همین موضوع سبب شده تا تمیز کردن کابینت مدرن ساده‌تر از دیگر انواع کابینت‌های موجود در بازار باشد.

قیمت‌گذاری

پس از آشنایی با کابینت مدرن و خصوصیت‌های برتر آن افراد زیادی هستند که به دنبال انتخاب کابینت برای آشپزخانه خود هستند. سؤالی که در این قسمت مطرح می‌شود، این است که قیمت کابینت مدرن چند است؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت عوامل مختلف و متعددی بر روی قیمت‌گذاری کابینت تأثیر دارد. بنابراین برای در نظر گرفتن قیمت کابینت مدرن بهتر است با عوامل مؤثر بر روی قیمت‌گذاری کابینت مدرن بیشتر آشنا شوید.

از جمله عوامل مؤثر بر روی قیمت‌گذاری کابینت مدرن می‌توان به جنس مورد استفاده شده برای ساخت کابینت مدرن اشاره کرد. ابعاد کابینت از دیگر عوامل مؤثر بر روی قیمت‌گذاری این سبک از کابینت است. هر چه ابعاد کابینت مدرن بیشتر باشد، به این معنا است که برای ساخت کابینت‌های مطرح از مواد اولیه بیشتری استفاده شده است، در نتیجه به همان نسبت قیمت آن هم افزایش پیدا می‌کند.

 

کابینت های مدرن
کابینت های مدرن

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد پاسخ این سؤال پرداختیم که کابینت مدرن چیست؟ و با انواع کابینت آشپزخانه و معایب و مزایا آن نیز بیشتر آشنا شدید. دانستید که تقسیم‌بندی انواع کابینت بر اساس رنگ و جنس آن‌ها صورت می‌گیرد، زیرا طرح همه آن‌ها ساده و مدرن است. هر چه طراحی کابینت ساده‌تر باشد به سبک مدرن نزدیکتر است.

طراحی ساده  سبب شده تا از نظر طراحی در نقطه مقابل کابینت کلاسیک قرار بگیرد، زیرا کابینت‌های کلاسیک کابینت‌هایی با طراحی و ساخت شلوغ و سلطنتی هستند. به طور کلی استفاده از آن‌ها می‌تواند سبب شیبک شدن فضا آشپزخانه شود. کابینت‌ها نقش مهم و اساسی در طراحی فضای داخلی و دکوراسیون خانه و آشپزخانه دارند، از طرفی دیگر طراحی کابینت‌های مدرن ساده است ک کابینت با سبک‌های طراحی ساده بسیار زیبا هستند و طراحی‌های ساده با رنگ و سبک‌های مختلف سبب شده تا این نوع کابینت به سادگی با سبک‌های مختلب طراحی فضا داخلی خانه‌ها هماهنگ و ست شود.

برخی منابع :

https://www.housebeautiful.com/room-decorating/kitchens/g1431/kitchen-cabinet-ideas/

سوالات متداول

کابینت مدرن چیست ؟

کابینت مدرن به سبکی از کابینت‌های آشپزخانه گفته می‌شود که اولویت اصلی در طراحی آن‌ها سادگی است. کابینت‌های مدرن ساده هستند، اما همین سادگی آن‌ها سبب زیبایی و محبوبیت آن‌ها شده است.

کابینت مدرن از نظر جنس چند نوع است ؟

انواع کابینت مدرن از لحاظ جنس به ۳ دسته تقسیم می شود :کابینت مدرن فوق برجسته ، کابینت مدرن هایگلاس ، کابینت مدرن ام دی اف ملامینه

10 دیدگاه ها

 • برای آپارتمان 55 متری پیشنهاد شما چه رنگ و مدلی برای کابینت هست ؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   پیشنهاد ما کابینت مدررن میباشد که رنگ بندی کابینت مدرن هم کامل است .

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   یکی از مهمترین خصوصیات کابینت مدرن که سبب شهرت و محبوبیت بیشتر آن در بین خریداران شده است، این مورد است که این نوع کابینت‌ها کاملاً منطبق بر روی مد روز هستند.

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در خصوص انتخاب دستگیره کابینت مدرن در بالا بصورت کامل توضیح داده ایم که اشخاصی که طرفدار ساده بودن طراحی کابینت هستند، ترجیح می‌دهند تا برای کابینت از دستگیره استفاده نشود. و بجای آن از مگنت‌هایی که باز و بسته کردن درب کابینت مدرن را بسیار آسان می‌کنند استفاده کنید .

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   از تنوع رنگ های کابینت مدرن میتوان به عنوان یک ویژگی آن نام برد شما باید با توجه به سبک کلی طراحی فضای داخلی خانه رنگ در کابینت مدرن آشپزخانه را انتخاب کنید.

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   پیشنهاد ما کابینت مدررن میباشد که رنگ بندی کابینت مدرن هم کامل است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *